Spokojne i pogodne bycie sobą

ANETA ANTKIEWICZ

PL / ENG

Aneta Antkiewicz

Ukończyłam roczny Zen Coaching Training prowadzony przez Kåre Landfalda i po spełnieniu wymagań dotyczących praktyki uzyskałam tytuł coacha w marcu 2013 r.. W latach 2013-2015 uczestniczyłam w Zen Coaching Training Level 2 prowadzonym przez Kåre Landfalda i Tine Vindeløv z Danii.
Należę do Stowarzyszenia Coachów Zen Coachingu i światowej sieci Zen Coachingu.
W latach 2007-2008 uczestniczyłam w warsztatach NVC (Porozumienia Bez Przemocy), prowadzonych m.in. przez Nadę Ignjatovic-Savic z Serbii.
W 2009 r. zostałam absolwentką pierwszego w Polsce 8-tygodniowego kursu redukcji stresu metodą mindfulness (MBSR) prowadzonego przez Małgorzatę Jakubczak. Brałam też udział w spotkaniach i odosobnieniach mindfulness ( m.in. z Jon Kabat Zinnem z USA, Lindą Lehrhaupt z Niemiec), regularnych praktykach medytacyjnych i Dniach Uważności (l. 2010-2013).
Podstaw i praktyki Focusingu, metody głębokiej i delikatnej pracy z ciałem uczyłam się na warsztatach Barbary McGavin z Wielkiej Brytanii (2015 r.) oraz corocznie w Ośrodku Intra u Claude`a Missiaen z Belgii (l. 2014-2020).

Pochodzę z Olsztyna, po studiach ekonomicznych na Uniwersytecie Gdańskim przeniosłam się do Warszawy, gdzie mieszkam do dziś.
Od kilkunastu lat jestem na drodze zmian. Uporządkowałam swoje życie osobiste, rozstałam się z Mężem i układam na nowo relacje z Bliskimi. Jestem wdzięczna za ich otwartość, zaufanie i akceptację dla moich wyborów. Rozumiem coraz lepiej moje dorosłe Dzieci, Mamę, a dzięki temu też siebie samą. Nowe znajomości nawiązuję bardziej świadomie i z większą lekkością.
Zmieniłam też życie zawodowe. Pracowałam w dużej spółce, a kiedy zauważyłam, że nie zaspokajam potrzeby sensu i rozwoju i nie mogę pozostawać w zgodzie z moimi wartościami, zrezygnowałam ze stanowiska, a po jakimś czasie odeszłam, by otworzyć własną działalność i zająć się zen coachingiem oraz swoimi projektami rozwojowymi.
Teraz robię to, co jest mi bliskie i co uważam za pożyteczne. Rozwijam siebie w tempie i sposób najbardziej mi odpowiadający.
Bliski mi jest też teatr, muzyka, kultura w szerokim rozumieniu i sport – lubię ruch, dynamikę i zmęczenie w ciele po wysiłku.

Wierzę, że w zasięgu każdego są te jakości bycia, za którymi tęsknimy: radość, spokój, zaufanie, miłość, kreatywność i że nie musimy tego zdobywać w żaden sposób, jedynie odzyskać do nich dostęp.
Stale ćwiczę i praktykuję Zen Coaching, również w życiu codziennym. Dzięki temu coraz łatwiej rezygnuję z nieustannego sprawdzania: ”czy to dobrze, czy źle”, „właściwie, czy niewłaściwie” a chętniej pytam: „co jest dla mnie prawdziwe”, „jak ja się z tym mam”, „co się dzieje teraz”, a moim życiu jest teraz więcej radości, zaufania i swobody.

czytaj mniej

Inni o mnie

 • KÅRE LANDFALD
  Twórca Zen coachingu, Norwegia

  Aneta Antkiewicz uczestniczyła w moim Treningu Zen Coaching w Polsce w l. 2012-2013. Od tego czasu jest bardzo aktywną osobą w rozpowszechnianiu Zen Coachingu i dzieleniu się nim na wiele sposobów. Bardzo doceniam jej zaangażowanie, oddanie, uczciwość i spójność oraz sposób, w jaki autentycznie poszukuje prawdy w życiu. Prawda jest zawsze uwalniająca, ale żeby podążać za tym, co jest najbardziej prawdziwe i rzeczywiste, potrzeba ogromnie dużo determinacji, odwagi, siły i współczucia – jakości, które u Anety są bardzo żywe.

 • TINE VINDELØV
  Lider Treningu Zen Coaching w Warszawie 2014-15, Dania

  Aneta Antkiewicz wzięła udział w Treningu Zen Coaching, który prowadziłam w Warszawie i od dwóch lat uczestniczy w moim programie superwizyjnym.
  Serdecznie polecam korzystanie z sesji z Anetą ze względu na obecną w niej naturalną, wspierającą życzliwość. Aneta prawdziwie dba o podnoszenie swoich umiejętności i stale się rozwija zarówno, jako coach, jak i zwykły człowiek.
  Jej uczciwość wobec siebie jest widoczna zawsze, cokolwiek robi. Rekomenduję z życzliwością, Tine.

 • CLAUDE MISSIAEN
  Focusing, psychoterapeuta, Belgia

  Odbieram Anetę, jako osobę autentyczną, godną zaufania i zaangażowaną, odnoszącą się do wewnętrznego doświadczania siebie samej i innych z pełną szacunku uwagą.

 • AGNIESZKA GUZICKA
  Minfulness, trenerka MBSR, Warszawa

  Nie pamiętam dokładnie, w którym momencie się poznałyśmy, pamiętam jednak, że od razu między nami "zaiskrzyło". Niemalże od samego początku było w naszej relacji dużo swobody, radości, autentyczności, a z czasem coraz więcej bliskości i bezpieczeństwa.
  Bo Aneta jest osobą, przy której mogę po prostu BYĆ SOBĄ - taką, jaka jestem - ze wszystkimi swoimi możliwościami i ograniczeniami, z uśmiechem i w smutku, z radością i w złości.
  W mojej opinii Aneta odnajduje przyjaźń z obecną chwilą i jest ucieleśnieniem uważności. A ta jest gwarantem pełnego doświadczania życia i kompletnego bycia z drugą osobą.
  Dla mnie to bezcenny dar, którym w pędzącej codzienności, rzadko się obdarowujemy, lecz często za nim tęsknimy.
  Aneto, jestem Ci ogromnie wdzięczna za ten dar.

czytaj mniej

Moja praktyka

Zapis mojej aktywności od rozpoczęcia Zen Coaching Training w kwietniu 2012 roku.

 • Focusing w krainie snów

  Warszawa, Intra, 6-8 lutego 2020

  Na początek roku praca focusingowa wokół snów. Nie polegała na odgadywaniu, "co to mogło znaczyć", ale na zapraszaniu snu do ciała, badaniu felt sense i odkrywaniu siły życiowej, która poprzez sen podpowiada nam kierunek, ruch do przodu i do rozwoju. Ponowne owocne spotkanie z Claudem Missiaen z Belgii.

 • Focusing – Pauza i krawędź

  Warszawa, 13-15 listopada 2017

  Znów bogata jesień z Claudem Missiaen z Belgii w Ośrodku Intra. „Na krawędzi robimy miejsce jeszcze dla czegoś, co może się pojawić tylko wówczas, gdy ta przestrzeń jest. Zakładamy, że zawsze jest coś więcej”. Cierpliwość i zaufanie, ważne jakości w pracy Focusingowej. Claude pokazał po raz kolejny, jak wrażliwy i głęboko ludzki jest jako psychoterapeuta i zwykły człowiek.

 • Coachowisko 2017 – Targi i konferencja Coachingu

  Warszawa, 14-17 września 2017

  Wygrałam konkurs i mój warsztat „Jakie pytanie mam teraz zadać – z praktyki Zen Coachingu” zaprezentowałam pierwszego dnia konferencji. Dużo emocji i doświadczeń. Jak mówić o czymś na dużej sali, co wymaga skupienia, jak prowadzić słuchanie przed dużą grupą, gdy nie działa 1 mikrofon i jak włączyć do doświadczania odgłos otwieranych i zamykanych drzwi. Gdy przygotowywałam warsztat wymyśliłam mój drugi program - Zen Coaching Open, skierowany do profesjonalistów.

 • Focusing – Wypalenie zawodowe

  Warszawa, 14-16 listopada 2016

  Kolejne jesienne warsztaty z Claudem Missiaen z Belgii w Ośrodku Intra. Delikatna i głęboka praca w przestrzeni zaufania i akceptacji. Moje osobiste odkrycia, to zauważenie mocy i potrzeby proszenia o pomoc oraz to, że wypalenie zawodowe jest przejawem wypalenia życiowego. Po warsztatach lepiej rozumiem moje ciało i jego niedomagania, które w rzeczywistości mogą być nieocenionym darem.

 • Praktyka słuchania

  Warszawa, 10 listopada 2016

  Zainaugurowaliśmy cotygodniowe spotkania w gronie absolwentów 1. edycji programu „Bliżej siebie”. Każdy może podzielić się tym, co jest w nim żywe i dostaje empatyczne uważne słuchanie. Takie, które uzdrawia, zmienia i buduje serdeczny stosunek do siebie. Jestem szczęśliwa, że możemy tak być ze sobą.

 • „Bliżej siebie” - mój autorski program rozwojowy

  Warszawa, kwiecień - czerwiec 2016

  Jest! Zrealizowałam swoje marzenie sprzed lat, żeby dzielić się z innymi swoim osobistym doświadczeniem zmiany. Kiedy uzyskałam certyfikat Zen coacha, postanowiłam skupić się na dawaniu sesji, bo przede wszystkim chciałam praktykować proces Zen coachingowy. W czasie sesji można doświadczyć najpełniej procesu transformacji – drogi przejścia do miejsca spokoju i odprężenia i początku trwałych zmian w jakości życia. Po latach przyszedł czas na dzielenie się. Moja pierwsza grupa jest wspaniała, wnosi jakości zaufania, ciekawości i energii i niezwykle mnie inspiruje.

 • Coachowisko - konferencja coachingowa

  Warszawa, 1-2 kwietnia 2016 r.

  Na stoisku przez dwa dni prezentowałam przedsięwzięcia i oferty kolegów i koleżanek Zen coachów oraz swój program „Bliżej siebie”. Znów zobaczyłam, jak ważna jest obecność, jak przepływa energia i zrozumienie, kiedy mogę patrzeć w oczy i słuchać. Moim doświadczeniem była zarówno radość z kontaktu i współdziałania w grupie Zen coachingowej, jak i smutek rozłączenia.

 • Warsztat "Wyzwania Zen coachingu"

  Warszawa, 28 listopada 2015 r.

  Warsztat "Wyzwania Zen coachinu - klient z zaburzeniami psychicznymi lub uzależnieniami" prowadzony przez Mirkę Białobrzeską, doświadczoną psychoterapeutkę włączającą mindfulness do swojej pracy. Zaproponowałam zorganizowanie tego warsztatu Stowarzyszeniu Zen Coaching Polska z intencją profesjonalnego wsparcia nas, Zen coachów, ale też dania sygnału, że dostrzegamy tego typu wyzwanie i poważnie traktujemy sprawę doskonalenia naszych umiejętności.
  Otrzymałyśmy wiedzę, cenne rady, jak i to, co płynie z bogatego doświadczenia Mirki. Mogłyśmy zadawać dużo pytań w nawiązaniu do naszych życiowych doświadczeń, jak i praktyki Zen coachingowej.

 • "Od zablokowania do miłości" warsztat focusingowy

  Warszawa, 7-9 listopada 2015 r.

  Mój 3. warsztat focusingowy z Claudem Missiaen z Belgii w ośrodku Intra. Ten warsztat przyszedł w samą porę. Mogłam doświadczyć wzruszającego spotkania ze sobą i najbardziej żywymi teraz we mnie tęsknotami. Cieszy mnie, że to, co Claude jako doswiadczony psychoterapeuta proponuje w ramach pracy focusingowej jest w praktyce tym samym, co ja proponuję w procesie zen coachingowym. Głęboka i empatyczna praca z włączeniem ciała w przestrzeni miłości i zaufania.

 • 3. Bieg Wegański "Łatwiej niż myślisz"

  Warszawa. 26 września 2015 r.

  Od wczesnego ranka doświadczałam, jak to jest stać na stoisku w zimnie i deszczu i dzielić się Zen Coachingiem. Mimo, ze podchodziło niewielu ludzi, to uświadomiłam sobie, że rozpowszechnianie informacji i opowiadanie, czym się zajmuję i co wnosi Zen Coaching dawało mi radość i spełnienie.

 • Coachowisko - targi i konferencja

  Warszawa, 16-17 maja 2015

  Mój wkład w czasie targów, to obecność na naszym stoisku i rozmawianie z osobami zainteresowanymi Zen coachingiem. Mówienie o Zen coachingu, który ze swojej natury jest zakorzeniony w praktyce i doświadczaniu stanowiło dla mnie wyzwanie. Trochę tak, jakby opowiadać o jeżdżeniu na rowerze osobie, którego tego jeszcze nie doświadczyła.

 • Focusing Relacje Wewnętrzne - 1. Początek drogi

  Nowa Iwiczna, 28-29 marca 2015

  Cykl czterech warsztatów prowadzony jest przez Barbarę Mc Gavin od 30 lat praktykującą i uczącą Focusingu oraz wieloletnią współpracowniczkę Ann Weiser Cornell.
  Moja wyrywkowa wiedza na temat Focusingu powoli porządkuje się. Mam okazję też ćwiczyć i sprawdzać, co mi pasuje, co rezonuje we mnie i co chcę wziąć do swojej praktyki i życia. Focusing ma dla mnie bardzo praktyczny wymiar w tym, że wspiera nie wikłanie się w procesy myślowe i nie uciekanie od kontaktu ze sobą.

 • OSOBISTA ESENCJA - NIEBIESKA PERŁA

  Warszawa, 12-15 marca, 2015

  4. moduł w ramach Zen Coaching Training poziom 2. prowadzony był przez Kare Landfalda, twórcę zen coachingu.
  Kim jesteś? Czym jest dojrzałość? Co jest przygodą w twoim codziennym życiu? – dociekanie jeszcze raz zachwyciło mnie swoją prostotą i siłą. Dociekanie, to zadawanie i powtarzanie jednego pytania i czekanie z cierpliwością i otwartością, co się wyłoni. Nie wymyślone, nie popędzane. Naturalne, prawdziwie moje.

 • Wolność, miłość, intymność

  Warszawa, 13-16 listopada, 2014

  3.moduł w ramach treningu zen coaching na 2. poziomie prowadzony przez Tine Vindeløv z Danii.
  Mój wgląd: jak pomieścić zarówno tęsknotę za byciem w kontakcie z miłością i bliskością w sobie jak i nawykową strategię szukania miłości na zewnątrz, u innych.

 • Superwizja

  Skype, 5 listopada 2014

  Nareszcie ruszył w Polsce stały program superwizyjny w zen coachingu. Prowadzi go Tine Vindeløv, doświadczona trenerka zen coachingu z Danii.
  Cieszę się, mam też poczucie, że jakoś się przyczyniłam do jego powstania. Pierwsze spotkanie znów przypomniało mi, jak skuteczny jest zen coaching i jak bardzo szczodra jest Tine, która dzieli się z nami najcenniejszym darem – swoim doświadczeniem.

 • Focusing

  Warszawa, październik 2014

  Dwa warsztaty focusingowe: “Spotkanie z krytykiem wewnętrznym” i „Focusing egzystencjalny” trwające łacznie 6 dni prowadzone były przez Claude`a Missiaena z Belgii.
  Focusing stanowi również część procesu zen coachingowego. Rozmowa ciałem, dawanie mu przestrzeni w empatyczny sposób i zaufanie, to coś, co mnie od razu przyciągnęło do focusingu i zen coachingu. Każdy dzień przynosił mi nowe, głębokie doświadczenia. I motywację do stałej praktyki.

 • Strona internetowa „W Pełni”

  Internet, czerwiec 2014

  Otworzyłam osobistą stronę internetową poświęconą mojemu zen coachingowi, na której piszę regularnie na blogu. Jest dla mnie wyjątkowym miejscem, gdzie swobodnie i szczerze dzielę się swoją prawdą. Każdy wpis odnosi się do jednej z jakości bycia i opowiadam w nim wyłącznie o swoim osobistym żywym doświadczeniu.

 • Pakiet intensywnych sesji zen coachingowych

  Skype, kwiecień – maj 2014

  Od Tine Vindeløv ( i Kåre Landfalda) otrzymałam pakiet sesji zen coachingowych. Czułam, że coś we mnie uparcie prosi o uwagę i współczucie. Sesje bardzo poruszające przybliżyły mnie do mojej prawdy i bycia bliżej siebie.

 • Wymiana sesji zen coachingowych

  Warszawa, skype, od listopada 2013 do teraz

  Co tydzień dajemy sobie wzajemnie sesje zen coachingowe. Mam szczęście praktykować z dwoma zen coachami. W jednym tygodniu mogę być i klientem i coachem. Otrzymywanie sesji to dla mnie niezwykły dar i okazja do budowania i pogłębiania bliskości ze sobą.

 • Zen Coaching Training Level 2.

  Warszawa, październik 2013 – marzec 2016

  Prowadzony przez Tine Vindeløv i Kåre Landfalda.
  Dwu i pół letni program dla zen coachów składający się z 6 modułów. Trening polega na dalszym pogłębianiu i eksplorowaniu siebie, umacnianiu i rozwijaniu umiejętności zen coacha. Najmniej podoba mi się lista lektur, najbardziej praktykowanie i ćwiczenia. Po module poświęconym lękowi i traumie odkryły się nowe i ważne rzeczy w moim byciu, po module o sile wewnętrznego cienia zrobiłam kolejny duży krok w zrozumieniu i polubieniu siebie.

 • Zen Coaching Training

  Warszawa, wrzesień 2013 – wrzesień 2014

  Prowadzony przez Tine Vindeløv ( z udziałem Kåre Landfalda).
  Drugi raz ten sam trening? Byłam przekonana, że będzie inny, bo prowadziła go Tine Vindeløv, której czucie zen coachingu jest mi bardzo bliskie, a każdy proces zen coachingowy to wyjątkowe i niepowtarzalne doświadczenie. I tak też się stało.

 • Domowa grupa mindfulness

  Warszawa, sierpień 2013 – luty 2014

  Najlepsza dla mnie – partnerska domowa inicjatywa cotygodniowego praktykowania mindfulness. Bez guru, nauczyciela, za to oparcie się na sobie samym.

 • Praktykowanie mindfulness

  Warszawa, październik 2012 – czerwiec 2013

  Jako absolwentka kursu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) dołączyłam do grupy, która co dwa tygodnie zbierała się, żeby wspólnie wykonywać ćwiczenia medytacyjne. Ćwiczenia mindfulness bardzo mi odpowiadają i chętnie medytuję w grupie.

 • Zen Coaching Training

  Warszawa, kwiecień 2012 – marzec 2013

  Prowadzony przez Kåre Landfalda, twórcę zen coachingu (z udziałem Tine Vindeløv, głównym nauczycielem w zen coachingu).
  Trening znalazłam 2 tygodnie przed rozpoczęciem i po przeczytaniu informacji nie mogłam uwierzyć, jak bardzo zen coaching jest spójny z moimi własnymi poszukiwaniami. Przyłączyłam się do treningu z myślą o własnym rozwoju. Trzy dni po pierwszym module w czasie rannej medytacji miałam wgląd: ja, jako zen coach. Było to lekkie, proste i moje. Dalej poszło gładko – odeszłam z etatu, zajęłam się zen coachingiem i swoimi projektami rozwojowymi.

czytaj mniej

Co mi się podoba w Zen Coachingu

• Zrozumienie, jak dużo trudności napotyka człowiek w byciu w pełni sobą.
• Dostrzeganie potrzeb i tęsknot niewypowiedzianych wprost lub nieuświadomionych.
• Nie używanie analizowania, interpretowania, doradzania ani diagnozowania.
• Porzucenie „misji” uzdrawiania czy poprawiania kogokolwiek.
• Realność - proces prowadzi przez to, co można odczuć i zauważyć w bieżącej chwili.
• Przestrzeń całkowitego przyzwolenia, życzliwości i otwartości.
• Naturalność i spontaniczność procesu bez nakierowywania na „właściwy” tor lub cel.
• Łagodność – Klient sam dochodzi do miejsca, do którego jest gotowy dojść.
• Wiara w mądrość i zdolność oparcia się na sobie dostępną dla każdego człowieka.
• Uniwersalność - zen coaching działa zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.
• Skuteczność w budowaniu z sobą samym relacji pełnej akceptacji i miłości.
• Skuteczność w znajdowaniu pomysłów i rozwiązań w swoich sytuacjach życiowych

czytaj mniej